Podle britského listu by se podkladem filmu měla stát kniha komentátora týdeníku The New Yorker Kena Auletty Googled: The End of the World As We Know It (Vygooglováno: Konec světa, jak ho známe).

Na ni už údajně koupil opci producent John Morris, aby na jejím základě vznikl film o zakladatelích Googlu (a nynějších milionářích) Sergeyi Brinovi a Larrym Pageovi.

Tihle dva založili společnost v době studií na Stanfordově univerzitě a jakkoli jejich příběh nese obdobné rysy jako historie vzniku Facebooku, který vytvořil Mark Zuckerberg s přáteli během prvního roku na Harvardu, étos obou společností byl dost odlišný.

Zatímco Zuckerberg, jak se zdá, bral všechno ležérně a idealisticky - alespoň tedy v prvních letech zrodu Facebooku - Brin a Page zakládali Google s jasnou podnikatelskou vizí a hesly typu: "Člověk může být seriózní i bez obleku."

Michael London, jehož společnost Groundswell Productions má projekt pod palcem, říká: "Je to o dvou mladých klucích, kteří založili společnost, jež změnila svět a o tom, jak svět na oplátku změnil je. Doufáme, že film bude stejně zajímavý jako společnost, kterou stvořili."