První část sedmého pokračování filmového zpracování knih J.K. Rowlingové Harry Potter a Relikvie smrti se letos v listopadu objeví v kinech "jen" v běžném 2D formátu a nikoli v čím dál tím populárnějším 3D. Oznámilo to studio Warner Bros.

V pátečním prohlášení uvedlo, že nedokázalo dokončit úplný převod filmu do 3D formátu před 19. listopadem, na kdy je plánována premiéra, a nechtělo už nechat fanoušky déle čekat.

Druhá část sedmého dílu Harry Potter a Relikvie smrti se objeví v kinech už v obou formátech při premiéře 15. července příštího roku.

Filmy o čaroději Harrym Potterovi na celém světě vydělaly na vstupném přes pět miliard dolarů. Relikvie smrti je zatím poslední knihou série a Rowlingová vždy tvrdila, že další nikdy nepřibudou.

V nedávném rozhovoru s americkou moderátorkou Oprah Winfreyovou nicméně naznačila, že ono "nikdy" by nemuselo být definitivní.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist