Houslová virtuoska Vanessa Mae dnes po dvou letech vystoupí v České republice. Největší hity ze svého repertoáru představí v pražské O2 areně.

V úterý zahraje v ČEZ Areně v Ostravě.

Houslistka, která 27. října oslaví dvaatřicáté narozeniny, prodala přes deset milionů desek a časopis People ji řadí mezi 50 nejkrásnějších tváří světa.

Umělkyně proslulá svými náročnými požadavky na ozvučení, která na krátkou dovolenou přiletěla do Prahy již v pátek, zahraje podle pořadatelů například slavné skladby Johanna Sebastiana Bacha nebo Antonia Vivaldiho.

Koncert slibuje velkolepou show, při které dojde i na hity Storm, Destiny nebo White Bird. Kromě doprovodné kapely na scéně vystoupí také dvanáctičlenný smyčcový orchestr Českého symfonického orchestru.

Vanessa Mae se narodila v Singapuru, ale ve čtyřech letech přesídlila do Londýna, poprvé uchopila housle v pěti letech. Debutovala na hudebním festivalu v Německu a poté hrála se Singapurským symfonickým orchestrem na jeho prvním vystoupení v Evropě.

Mezi jedenáctým a třináctým rokem natočila tři klasická alba, obsahující repertoár od Čajkovského po Beethovena. Vydáním svého debutového popového alba The Violin Player v roce 1995 vytvořila nový typ fúze hudebních žánrů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist