Filmoví fanoušci se již rozehřívají před Halloweenem, jak ukazují tržby za uplynulý víkend. Nejnavštěvovanějším snímkem se totiž stal horor Paranormal Activity 2, který distributorům z Paramount Pictures vynesl 63,5 milionu dolarů (1,1 miliardy korun).

Ve Spojených státech a Kanadě se levný horor Paranormal Activity 2 stal víkendovou jedničkou, když přinesl do kas kin 41,5 milionu dolarů (724 milionů korun). Špatně si film nevedl ani v 21 dalších zemích, kde úhrnem vydělal 22 milionů dolarů (383 milionů korun). Do českých kin se dostane až 30. prosince.

Děj filmu časově předchází jedničku, ale základní princip zůstává stejný – během noci se začnou dít podivné věci, na hlavní hrdiny útočí cosi nevysvětlitelného a vše je zaznamenáno bezpečnostními kamerami. I díky tomu náklady nepřesáhly tři miliony dolarů (52 milionů korun).

První díl z roku 2009 navazoval na vlnu paradokumentů, jako je Záhada Blair Witch či Monstrum. Stál 15 tisíc dolarů a v kinech vydělal téměř 200 milionů dolarů, tehdy se zrodila nová hororová série, která se bude do kin vracet pravidelně podobně jako Saw.

Právě Saw již neodmyslitelně patří k Halloweenu, který v Americe slaví 31. října. Pasti padoucha s přezdívkou Jigsaw se vrací s železnou pravidelností od roku 2004. Sedmá část vstoupí do kin tento týden ve 3D formátu.

Upoutávka na film Paranormal Activity 2 (text pokračuje pod videem)


Do třetího rozměru vstoupily také bláznivé kousky skupiny Jackass, které spadly na druhou příčku. Za dva týdny již vydělaly celkem 87,1 milionu dolarů (1,52 miliardy korun).

Na třetím místě se objevil akční film Red podle stejnojmenného komiksu. V příběhu vysloužilých agentů, kteří mají být zlikvidováni, hrají Bruce Willis, Morgan Freeman, Karl Urban, John Malkovich nebo Helen Mirrenová.

Čtvrtá skončila novinka Clinta Eastwooda Život po životě s Mattem Damonem v hlavní roli.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist