Americký herec Robert De Niro na předávání Zlatých glóbů příští rok dostane Cenu Cecila DeMilleho za celoživotní dílo. Podle agentury AP to dnes oznámil De Nirův herecký kolega Kevin Spacey.

Spacey při oznamování příštího držitele prestižního ocenění prohlásil, že De Niro je "všeobecně uznávaný jako jeden z největších herců všech dob".

Za dosavadní kariéru De Niro proměnil v ocenění jednu z osmi nominací na Zlatý glóbus - za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli ve snímku z boxerského prostředí Zuřící býk. Je však dvojnásobným držitelem Oscara - kromě Zuřícího býka jej dostal za vedlejší mužskou roli v druhém dílu Kmotra.

Právě režisér Zuřícího býka Martin Scorsese Cenu Cecila DeMilleho převzal loni. Mezi její držitele dále patří například Robert Redford, Sophia Lorenová, Dustin Hoffman, Jack Nicholson, Michael Douglas či Steven Spielberg a ze starších ročníků třeba Alfred Hitchcock nebo Laurence Olivier.

Ceny 68. ročníku Zlatých glóbů se budou v Los Angeles předávat na začátku příštího roku - 16. ledna. Udílení Zlatých glóbů a DeMilleho ceny, o nichž rozhoduje hollywoodské Sdružení zahraničních novinářů, se koná zhruba dva měsíce před předáváním Oscarů, což je ocenění Americké filmové akademie.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist