Skladby Beatles jdou na internetovém obchodě iTunes na dračku. Týden poté, co je společnost Apple na svém portálu vůbec poprvé nabídla, se prodalo přes dva miliony písní a více než 450 000 alb této britské skupiny.

Největší zájem byl podle Applu o album Abbey Road, které se umístilo na šestém místě amerického žebříčku iTunes. Kompletní edice vydaných skladeb The Beatles Box Set skončila na desáté příčce této hitparády.

Nejprodávanějším singlem Beatles je Here Comes the Sun, ale mezi nejlepších deset skladeb žebříčku se nedostal.

Dílo Beatles je možné přes iTunes zakoupit od letošního 16. listopadu. Do té doby to mimo jiné znemožňovaly spory společnosti s Beatles o ochrannou známku. Beatles totiž firmu s názvem Apple Corp. a logem v podobě jablka založili dávno před vznikem počítačové firmy.

Apple spustila iTunes Store v roce 2003, čímž přispěla tím ke změně způsobu prodeje hudby. Lidé si z iTunes, jejichž katalog má přes 12 milionů titulů, stáhli již více než deset miliard nahrávek.

V Česku není hudba z iTunes dostupná. Někteří uživatelé si proto zakládají účty v jiných zemích a nakupují například pomocí dárkových certifikátů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist