Zpěvačka Agnetha Fältskogová před koncem roku překvapila fanoušky švédské hudební skupiny ABBA, jejíž členkou byla. V rozhovoru pro M Magazin řekla, že podporuje myšlenku, aby se legendární čtveřice opět sešla.

"Cítím, že by bylo zábavné se sejít, popovídat si o minulosti a možná i společně vystoupit,“ připustila Fältskogová. Zároveň však odmítla možnost, že by ABBA uspořádala turné jako jiné „staré kapely“, třeba Rolling Stones. Spíš by podle ní mohlo jít o charitativní vystoupení pro „dobrou věc“. Fältskogová ale přiznala, že tuto myšlenku s ostatními členy kapely nekonzultovala.

Není tedy jasné, zda by Björn Ulvaeus, Benny Andersson a jeho bývalá manželka Anni-Frid Lyngstadová o jakémkoliv návratu uvažovali.

Fältskogová přitom comeback skupiny ABBA, byť třeba příležitostný, dosud odmítala. V pozadí je její rozvod s Björnem Ulvaeusem koncem 70. let. Když se například v roce 2008 konala ve Stockholmu premiéra filmového muzikálu Mamma Mia!, který je na písních skupiny ABBA založen, stranila se svých bývalých spoluhráčů a pak opustila sál.

Ulvaeus comeback odmítl už před lety. Podle jeho slov by ABBA měla zůstat ve vzpomínkách lidí jako mladá, bujná a plná energie.

Čtveřici ABBA nevzkřísila ani někdejší údajná nabídka jedné miliardy dolarů za společné vystoupení.

Loni ale Benny Andersson listu The Times na dotaz, zda si dovede představit, že by se kvarteto opět sešlo a uspořádalo představení, jež by se natočilo a bylo promítáno na celém světě, odpověděl: "Ano, proč ne?"

ABBA patří k nejúspěšnějším hudebním skupinám všech dob. V roce 1974 se prosadila písní Waterloo v soutěži Eurovision Song Contest, rozešla se na konci roku 1982.