Jeden z nejvýznamnějších kytaristů rockové historie Jeff Beck vystoupí 23. června poprvé v České republice. Britský hudebník, který je považován za jednoho z nejdůležitějších a nejvlivnějších sólových kytaristů historie a jehož žánrový rozsah sahá od blues rocku, hard rocku, heavy metalu, jazz fusion až po rock míchaný s elektronikou, zahraje v pražské Tesla Areně. Za pořádající společnost Liver Music řekl to oznámil Jiří Sedlák.

"Kritici i fanoušci oceňují Beckovu virtuozitou a mistrovské ovládání efektů, na druhé straně svobodu a spontaneitu, se kterou se pohybuje mezi žánry," podotkl Sedlák.

Beck je držitelem pěti cen Grammy, na mnoho dalších byl nominován. Do rockenrolové síně slávy byl Beck uveden dokonce dvakrát: jako člen legendárních Yardbirds (1992) a jako sólový hudebník (2009). Hudebník, kterého časopis Rolling Stone zařadil na 14. místo žebříčku nejlepších kytaristů historie, byl členem mnoha seskupení a projektů.

Nejznámější byl jako člen Yardbirds či jako frontman The Jeff Beck Group. Nahrával s mnoha hudebníky, například Mickem Jaggerem, Kate Bushovou, Stevie Wonderem, Janem Hammerem, ZZ Top či Brianem Mayem.

Loni Beck představil svoji novou koncertní kapelu. Jason Rebello v ní nadále hraje na klávesy, na baskytaru pak nově Rhonda Smithová, dlouholetá spoluhráčka Prince. Za bubny usedl známý hudebník a producent Narada Walden. V roce 2010 se Beck vydal na turné na podporu nového studiového alba Emotion & Commotion.

Přítomnost....

...a minulost

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist