Chystá se nový film o Supermanovi, ve kterém hlavního hrdinu ztvární britský herec Henry Cavill. Oznámilo to americké filmové studium Warner Bros Pictures.

Nový snímek o nezničitelném muži alias Clarku Kentovi ještě podle AP nemá konečný název, předběžně se hovoří o titulu Superman: Man of Steel (Muž z oceli). Termín předpokládaného uvedení do kin je podle studia prosinec 2012.

Režie se ujme Američan Zack Snyder, který natočil například filmy 300: Bitva u Thermopyl z roku 2006, Úsvit mrtvých z roku 2004 nebo Legenda o sovích strážcích z roku 2010.

Snyder označil Cavilla za skvělou volbu pro muže s "S" na hrudi. V minulosti přitom mohl hrát Batmana, Jamese Bonda, předchozí verzi Supermana i upíra Edwarda ve Stmívání.

Sedmadvacetiletý Cavill hrál například ve filmech Laguna z 2001, Užívej si, co to jde z roku 2009, Tristan a Isolda z roku 2006 či v televizním seriálu Tudorovci z roku 2007.

V předchozím filmovém příběhu o Supermanovi v režii Bryana Singera hrál hlavní roli Brandon Routh. Za nejslavnějšího představitele létajícího ocelového muže bývá označován Christopher Reeve ve snímcích ze 70. a 80. let.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist