Bookmakeři sázkové kanceláře Tipsport očekávají, že cenu Český lev letos získá temný thriller Pouta. Film režiséra Radima Špačka a scenáristy Ondřeje Štindla si připsal nejvíce nominací.

Na vítězství snímku, který byl nominován ve všech 13 kategoriích, a v té za vedlejší mužskou roli dokonce dvakrát, vypsali kurz 1,25:1.

"Radim Špaček by tak mohl 'odčinit' starý neúspěch, před dvanácti lety dostal za snímek Rychlé pohyby očí anticenu Plyšový lev," uvedl Michal Peterka z Tipsportu.

Největším soupeřem Pout by podle sázkové kanceláře mohla být hořká komedie Občanský průkaz režiséra Ondřeje Trojana a scenáristy Petra Jarchovského s 11 nominacemi; kurz na její vítězství činí 3,7:1.

Po sedmi nominacích mají rodinný dobrodružný snímek Kuky se vrací režiséra Jana Svěráka a komedie Roberta Sedláčka Největší z Čechů; bookmakeři však víc věří Sedláčkovi. Na jeho snímek ze světa lovců rekordů vypsali kurz 8:1, na vítězství filmu Jana Svěráka, který má na kontě slavného Oscara, je kurz 12:1.

Muži jsou v poutech, ženy jsou vyrovnané

V kategorii herců v hlavní roli sázková kancelář očekává vítězství Ondřeje Malého, který ztvárnil roli příslušníka StB s psychopatickými sklony; na jeho vítězství vypsala kurz 1,15:1. Naopak s výhrou Konstantina Lavroněnka, který ztělesnil na doživotí odsouzeného vězně Kajínka ve stejnojmenném snímku režiséra Petra Jákla, příliš nepočítají; vypsali na ni kurz 15:1.

Zcela vyrovnaný souboj Tipsport očekává v kategorii nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. Stejný kurz 3:1 totiž vypsal na vítězství Zuzany Bydžovské za roli ve filmu režisérky Alice Nellis Mamas & Papas, Ani Geislerové v Občanském průkazu a Simony Babčákové ve snímku Největší z Čechů.

Zda budou v tipování výsledků filmových cen úspěšnější bookmakeři či sázející se zjistí za necelý měsíc; výsledky 18. ročníku Českých lvů budou vyhlášeny 5. března ve Velkém sále pražské Lucerny.