KAŽDÝ TÝDEN ALLEN

Hana a její sestry (7. 2.)
Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) (14. 2.)
Spáč (21. 2.)
Annei Hallova (28. 2.)
Zločiny a poklesky (7. 3.)
Zelig (14. 3.)
Sex noci svatojánské (21. 3.)
Banáni (28. 3.)
Vzpomínky na hvězdný prach (4. 4.)
Láska a smrt (11. 4.)
Purpurová růže z Káhiry (18. 4.)
Manhattan (25. 4.)
Zlaté časy rádia (2. 5.)
Stíny a mlha (9. 5.)
Co je nového, Kotě? (16. 5.)
Danny Rose z Broadwaye (23. 5.)
Alice (30. 5.)
Interiéry (6. 6.)
Jiná žena (13. 6.)
Září (20. 6.)

Málokterý film vzbudil v době svého vzniku takovou pozornost. Vynikající komedii Vše, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) natočil Woody Allen už v roce 1972 a povídkový snímek osobitě parodující a ironizující americkou "sexuální revoluci" ho okamžitě katapultoval mezi nejoblíbenější režiséry americké "nové vlny".

Nyní vychází tato komedie v Česku i na DVD, v běžných novinových stáncích je k mání ode dneška v rámci dvacetidílné edice týdeníku Respekt a vydavatelství PB Publishing.

Na svou dobu obsahově nesmírně odvážná povídková koláž Vše, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) byla v řadě amerických kin i přes situační humor a ironizaci sexuální problematiky dokonce zakázána a vyloučena z běžné distribuce coby "pornografický titul". Nicméně právě to Allenovi zajistilo nadšené přijetí a vynikající ohlasy i v Evropě, kde se z novinky stal doslova fenomén.

Woody Allen pojal svůj nový film jako sarkastické uvedení "osvěty sexuální revoluce" na pravou míru. Povídková mozaika je rozdělena na kapitoly podle "nejožehavějších intimních otázek", jež si Allen jako "neurotický školitel, intelektuál a novodobý apoštol sexu v jednom" klade: Funguje afrodiziakum? Co je to sodomie? Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?

Odpovídá si přitom vzápětí sám - gejzírem situačních skečů na hranici parodie a grotesky, v nichž chrlí přesné postřehy a vtipné hlášky na téma intimního soužití muže a ženy, ale také sugestivní, typicky allenovské filosofické doušky, případně židovské anekdoty. Pásmo komediálních skečů nabitých osobitým humorem i řadou dnes již zlidovělých průpovídek inspirovalo i dílo slavných evropských komiků, například britský soubor Monty Pythonů.