Americký herec Al Pacino byl vybrán jako představitel hlavní role v životopisném filmu o francouzském malíři Henrim Matissovi. Snímek s pracovním názvem Masterpiece (Mistrovské dílo) má líčit vztah umělce k mladé ošetřovatelce a zároveň múze Monique Bourgeoisové, napsal magazín Variety. Jméno představitelky hlavní ženské role ještě nebyl oznámeno.

Děj filmu, jehož režie se ujme Kanaďanka indického původu Deepa Mehtaová, vychází ze skutečných událostí a vrací se do roku 1942, kdy jedenadvacetiletá Bourgeoisová nastoupila do malířových služeb. Několikrát mu v té době stála modelem.

Slavný umělec a Bourgeoisová se znovu náhodou setkali v roce 1946 ve Vence na francouzském Azurovém pobřeží. Mladá žena mezitím vstoupila do dominikánského řádu, jemuž také zprostředkovala kontakt s Matissem. Malíř pak ve Vence vytvořil Růžencovou kapli, kterou označil za své mistrovské dílo.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist