Nejúspěšnější český spisovatel současnosti Michal Viewegh chystá neobvyklý projekt: společně s pražským Švandovým divadlem a producentem Rudolfem Biermannem, jehož společnost Infilm stojí za filmovými adaptacemi Vieweghových knih Román pro ženy, Román pro muže nebo Nestyda, stráví celé léto na jevišti. Alespoň obrazně řečeno.

V rámci divadelní přehlídky s názvem Rozmarné léto s Michalem Vieweghem bude možné vůbec poprvé vidět dva z Vieweghových textů, Román pro ženy a nejnovější novelu Biomanželka, přenesené na divadelní jeviště. Pražské Švandovo divadlo jimi vyplní prakticky celé období divadelních prázdnin.

Na román Biomanželka stačil Michalu Vieweghovi jeden pseudoproblém - čtěte ZDE

Do kin míří mistrovská adaptace Vieweghova bestselleru Román pro muže - čtěte ZDE

Na 20. června je naplánována premiéra první inscenace, Román pro ženy, který se už také dočkal filmového zpracování. Režie se ujal ředitel Švandova divadla Daniel Hrbek. Biomanželka, která knižně vyšla teprve nedávno, pak má premiéru o několik dní později, 30. června, a režíruje ji umělecký šéf divadla Dodo Gombár. Ten je i autorem obou divadelních adaptací. Herecké obsazení her dosud není jasné, vedení divadla ho chce představit na tiskové konferenci v druhé polovině března.

Jak Román pro ženy, tak Biomanželka budou uváděny v blocích s pauzami po celé léto, celkem půjde o asi 60 představení. Program je od dnešního dne zveřejněn na stránkách Švandova divadla www.svandovodivadlo.cz, zároveň byl spuštěn předprodej.