Slovenský zpěvák a hudebník Richard Müller pracuje na nové desce a chystá také souborné vydání všech svých nahrávek. Z nového alba už má hotovou přesně polovinu.  

Zpěvák, který chtěl kvůli zdravotním problémům před několika lety ukončit kariéru, připouští, že není v nejlepší fyzické kondici. Nahrávání a koncerty to ale podle něj neovlivní, tam ze sebe vydá všechno. 

Müller řekl, že měl asi rok v obývacím pokoji rotoped, ale necvičil na něm, a když na něj začal věšet prádlo, dal ho raději pryč. "Takže kondice je bohužel veškerá žádná. Ale netýká se to absolutně nahrávacích a koncertních aktivit. Když vyjdu na pódium na festivalu nebo koncertním turné, tak mám pocit, že jsem valibuk, že všechno mi leží u nohou, a podám nejlepší možný výkon, jakého jsem schopen," řekl zpěvák. 

Kromě vystupování na letních festivalech připravuje Müller pokračování loňského úspěšného turné po českých a slovenských divadelních sálech Potichu 2. "Teď v letních měsících jsme měli asi deset nebo dvanáct festivalů. Neříkám, že to není náročné, ale to je jedno, neumím tam brzdit. Na pódiu se chovám pokud možno co nejnormálněji, ale že bych někdy upustil od nasazení, to si neumím a nechci představit," poznamenal Müller. 

Padesátiny bez oslav

V září Müller oslaví padesátiny. Velké oslavy ale nechystá. Jak řekl, dost nerad oslavuje, a i když je ten věk kulatý, vůbec ho nechce spojovat s koncertem nebo nějakou specialitou. Své fanoušky ale přesto několika novinkami potěší.

 

 

"Pokud se nám to podaří, protože je to podle mě vysoce nadstandardní projekt, vyjde krabice, která by se měla jmenovat Všetko. Tam by mělo být asi 25 cédéček, v podstatě úplně všechno, co jsme našli, co jsem natočil. Sólová alba, alba s Banketem, singly i rarity, všechno, co půjde, tam bude. Bude tam knížka, kde komentuju jednotlivá alba a vzpomínám si na různé příběhy," popsal Müller. Zdůraznil, že to ale rozhodně nebude krabice k padesátce.

Hudebník také nahrává nové album. "Pokud všechno dobře dopadne, a zatím to vypadá, že není důvod, aby nedopadlo, 11. 11. 11 vydávám normální sólovou desku. Ta je dnes přesně z půlky hotová, šest písniček," prozradil Müller.

Tajní spolupracovníci

S kým na desce pracuje, nechce prozradit, má to být překvapení. Album ale bude znít úplně jinak než úspěšná loňská deska Už. "Mám pocit, že každá deska, kterou jsem dělal, zněla jinak než ta předešlá. To není záměr, ale vždycky mi to tak vyjde. Po roce od natočení alba poslouchám zase jinou hudbu, jsem o rok starší, mám jinou inspiraci a podle toho pak to album vypadá," vysvětlil zpěvák.

Písničky na nové album, které už jsou hotové, jsou podle něj krásné. Všechny texty napsal sám, a to tak, že ve dvě odpoledne začal a v šest měl hotovo. "To už se mi párkrát v životě stalo, takže to ani nepovažuju za nějaký zázrak," řekl Müller.

Textů se pak ale tři týdny nedotknul, protože byl přesvědčený, že prostě nemůžou být dobré. "Po třech týdnech jsme to přepisovali do počítače. Uvědomil jsem si, že se mi to velmi líbí a že ty texty jsou možná nejlepší z posledního období, jaké jsem napsal. A to už jich je asi 160, nedávno jsem to počítal kvůli případné knížce," dodal Müller.

 

 

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist