Televize Nova se vrací k původní české tvorbě. Na obrazovky opět vstoupí nejen nové díly populárních nekonečných seriálů Ulice a Ordinace v růžové zahradě, ale především premiérové části úspěšného cyklu Soukromé pasti. Zdá se tedy, že po balkánsko-tureckých experimentech se televize vrací k tomu, co mají její diváci nejraději: k známým, ověřeným licencím a oblíbeným českým hercům. 

Projekty se navíc rozšiřují. Nové díly „Pastí“ mají například prodlouženou stopáž a více filmové parametry.   Pokračovaní opět připravila dramaturgyně a scénáristka Tereza Kopáčová. V jednotlivých epizodách se objeví Vojtěch Dyk, Kryštof Hádek, Jiří Langmajer nebo Lukáš Vaculík. 

"Jestliže první díly řešily závažná společenská témata jako eutanázie, znásilnění nebo sexuální zneužívání dětí, v novém cyklu se objeví třeba téma nevěry, kyberšikana a závislosti na sociálních sítích nebo nutnost vzít spravedlnost do vlastních rukou," popisuje autorka projektu Tereza Kopáčová. Podle ní ani nové epizody, které Nova nasadí od září, nejsou poslední. "Už teď chystáme další díly," řekla.

Nové epizody připravují pro podzimní program také autoři sitcomu Comeback.

Vůbec největším lákadlem podzimního programu bude pak český kriminální seriál Expozitura, jehož nasazení Nova víc než rok a půl odkládala.

Seriál napsal investigativní reportér Janek Kroupa s kolegou Josefem Klímou na motivy skutečného případu tzv. Berdychova gangu. Oba novináři, kteří kauzu mnoho let sledovali, při psaní scénáře vycházeli ze skutečnosti, fiktivní jsou pouze některé postavy.

Expozitura tak obratně rozkrývá například mafiánské metody české podsvětí. "Jsou tam skutečná fakta, doložené případy," potvrzuje Janek Kroupa. I to byl údajně důvod, proč Nova s nasazením seriálu dlouho váhala. Jako hlavní příčinu však uvádí především ekonomický aspekt. "Jde o nejdražší seriál v dějinách Novy, čekali jsme na ekonomicky i divácky vhodný čas, kdy jej odvysílat. Ta doba právě nastala," věří generální ředitel Novy Jan Andruško.

Kromě nových seriálů uvede Nova v premiéře také některé původní české filmy. Na obrazovce bude mít premiéru třeba Kajínek režiséra a producenta Petra Jákla na motivy skutečného kriminálního případu nejznámějšího českého vězně.

V premiéře bude k vidění rovněž komediální hit Ženy v pokušení, který v kinech loni vidělo přes milion diváků, nebo vinařská komedie 2Bobule.

Ze zahraničních filmů bude mít premiéru třeba Valkýra s Tomem Cruisem v roli atentátníka Clause von Stauffenberga, který se během druhé světové války pokusil odstranit Adolfa Hitlera, nebo batmanovský Temný rytíř. Nova také odvysílá pět dílu Harryho Pottera a všechny tři části Dannyho parťáků s Georgem Clooneym.


Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist