Cyklus televizních povídek Čapkovy kapsy, Souboj seriálů, nové díly seriálu Vyprávěj nebo nové talkshow Trumfy Miroslava Donutila a Pokondr Live mají být hlavními taháky programu ČT1 v podzimním vysílacím čase. Zástupci ČT1 to uvedli na dnešní tiskové konferenci. Původně se tisková konference měla konat ve čtvrtek 18. srpna, její odložení kritizovala Rada ČT.

V cyklu Čapkovy kapsy dostali prostor mladí režiséři, kteří natočili klasické povídky spisovatele Karla Čapka, zpracované zkušenými scénáristy. Autoři s předlohami příliš neexperimentovali, cílem bylo "vdechnout život" klasice.

Diváci se tak mohou těšit na povídky Básník, Zmizení herce Bendy, Jasnovidec nebo Zločin na poště. Porovnat tak budou moci například dřívější zpracování povídky Básník natočené Ladislavem Rychmanem s Jiřím Bartoškou v hlavní roli s novou verzí od režiséra Jana Chramosty s Karlem Heřmánkem. Cyklus se bude vysílat každou neděli od 4. do 25. září od 20 hodin.

Výzva na souboj

Souboj seriálů je cyklus šesti natočených pilotních dílů seriálů Ambasáda, Úřad, Cirkus Bukowski, Mazáci, Babička na inzerát a Sedmerák. Z nich budou moci diváci vybrat tři, které se potom utkají ve finále. Vítězný seriál program ČT1 odvysílá v příštím roce v plném rozsahu.

Žánrová skladba jednotlivých seriálů je různorodá: Ambasáda je komediální crazy seriál s Oldřichem Kaiserem a Jiřím Lábusem v hlavních rolích, Úřad je komediální seriál z dob socialismu, Cirkus Bukowski zase detektivní seriál, Mazáci je detektivní komediální seriál, Babička na inzerát je rodinný seriál a Sedmerák komediální seriál. Souboj seriálů bude ČT1 vysílat od 5. listopadu do začátku prosince, vždy od 20 hodin.

 

Premiérové díly pokračování seriálu Vyprávěj, který obdržel mezinárodní ocenění Zlatá nymfa na festivalu v Monte Carlu, uvidí diváci na obrazovkách od 9. září každý pátek ve 20 hodin.

 

V říjnu a listopadu diváky ČT1 čeká například detektivka Kráska a netvor 1950 s Klárou Issovou a Tomášem Töpferem. V obnovené premiéře bude odvysílán detektivní seriál Malý pitaval z velkého města v HD kvalitě.

Donutili ho mluvit

Ze zábavné tvorby jsou připraveny zejména dvě nové talkshow. Trumfy Miroslava Donutila se budou vysílat od 10. září a Pokondr Live bude na programu od 6. září. Novými pořady jsou i Kolo plné hvězd s moderátorem Alešem Cibulkou a soutěž Fenomén.

V prosinci bude odvysílán cyklus Setkání s hvězdou, který představí herečky Janu Hlaváčovou a Vilmu Cibulkovou.

Ve vysílání Jedničky se objeví také zahraniční seriály Bratři a sestry, Pacific nebo cyklus dokumentárních dramat Přežít! Těm bude konkurovat český dokumentární cyklus Pološero, který se věnuje společensky ožehavým tématům.

"Trezorové" video

Tisková konference k podzimnímu programu ČT1 byla ve čtvrtek 18. srpna odvolána půl hodiny před svým začátkem. Média po jejím zrušení, o kterém se řada novinářů dozvěděla až na místě, začala spekulovat, že za odvoláním konference stojí obchodní ředitel ČT Robert Kvapil spolu se šéfem programových okruhů Radkem Žádníkem. Podle serveru Digizone.cz se jim nelíbila videoprezentace, která se měla na tiskové konferenci pouštět.

O zrušení konference podle serveru nevěděl předem ani generální ředitel ČT Jiří Janeček, ani vedení stanice ČT1, které bylo v den konání konference přímo na místě jejího konání. Postup kritizovala Rada ČT, odložení tiskové konference na poslední chvíli podle radních poškodilo dobrou pověst veřejnoprávního média, v ČT prý nepanuje vnitřní disciplína.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist