Pražský divadelní festival německého jazyka v neděli skončil inscenací berlínského Deutsches Theater.

A nebyl to, zvlášť ve srovnání s formálně nečekanou a herecky i lidsky strhující vídeňskou inscenací Vojny a míru, která přehlídku zahajovala, úplně dobrý konec.

Představení hry Dey Loherové Zloději v režii Andrease Kriegenburga bylo hlavně scénografickým experimentem, který nedokázaly oživit ani respektu hodné herecké výkony.

Jen obyčejná ilustrace

Nekonečné čtyři hodiny obří mlýnské kolo všelijak "vyplivovalo" postavy na scénu, aby je zase po výstupu spolklo. Fascinující scénický mechanismus a naklánějící se plochy jeho "lopatek" využíval režisér a zároveň scénograf inscenace efektně.

Zjevně chtěl ukázat kolotoč dojemných i veselých lidských příběhů, po nichž zůstávají jen matné stopy v podobě zašlých nápisů na zdi.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.