Ministerstvo kultury bude v roce 2012 nejspíš operovat s rozpočtem 8,3 miliardy korun, což je o 1 miliardu více než v letošním roce.

Nejvíc z toho budou těžit příspěvkové organizace, kterým ministerstvo 1 miliardu korun přerozdělí. Celých 800 milionů z ní ale bude putovat na tzv. rozvoj a obnovu materiálně technické základny státních kulturních zařízení, řekl pro IHNED.cz Petr Večeřa z kanceláře vedoucí sněmovního výboru Anny Putnové.

Živému umění o 112 milionů méně

Výdaje na kulturní služby a podporu živého umění se podle něj naopak mají snížit o 112 milionů korun, z letošních 485 na 372 milionů.

Úspory by se měly dotknout především programu podpory profesionálních divadel, symfonických orchestrů a pěveckých sborů nebo podpory mimořádných kulturních akcí, veřejných informačních služeb knihoven a výdajů na záchranu a obnovu kulturních památek.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.