Na venkovských pohřbech bývalo zvykem, že když šla kapela za rakví, hrála smutně. Když se vracela ze hřbitova, hrávala naopak veselé písničky. To aby si všichni uvědomili, že život jde dál. Ne že by se na pátečním vzpomínkovém koncertě Pocta Václavu Havlovi hrálo jen vesele, ale ve všech sálech pražské Lucerny převládala pohodová nálada. 

Byl to od Ivana Havla a jeho ženy skvělý nápad. Uctít prvního českého prezidenta právě v prostředí Lucerny hudbou, kterou ač sám nejhorší zpěvák v širokém dalekém okolí, tolik miloval. Přesně to Havlovi přátelé a obdivovatelé na závěr po strašném nákladu vážných řečí a obřadů potřebovali. Václav Havel by to určitě uvítal. Vždyť to byl právě velký sál Lucerny, o němž snily všechny kapely sedmdesátých a osmdesátých let.

Jednou si tak zahrát v Lucerně a pak už se můžeme třeba rozpadnout. Řadě z nich se to povedlo až po tom, co se Václav Havel stal prezidentem.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.