Zhruba v 50 filmových a digitálních kopiích uvádí distribuční společnost Cinéma Public Films do francouzských kin závěrečnou část fimfárovské trilogie Fimfárum do třetice všeho dobrého.

Film je uváděn pod názvem „Le Jardinier qui voulait etre roi“, tedy "O zahradníkovi, který chtěl být králem" (s odkazem na nejdelší fimfárovskou pohádku Rozum a Štěstí Davida Súkupa) a s francouzským dabingem, který na rozdíl od Werichova stěžejního hlasu pracuje s více herci pro hlavní postavy.

Hlavní role vypravěče a některých dalších postav připadla herci André Wilmsovi, nominovaném vloni na Evropskou cenu za herecký výkon ve filmu Le Havre Akiho Kaurismäkiho.

Ve Francii se nicméně rozhodli vyřadit z filmu první pohádku Kristiny Dufkové Jak na Šumavě obři vyhynuli, především z důvodu stopáže. "Je ale pravda, že hospodské scény s náruživými kuřáky by se dětskému publiku bez našeho domácího kontextu složitě vysvětlovaly," řekl producent Martin Vandas.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.