Údaje o víkendové návštěvnosti amerických kin znovu ukazují, že Hollywood se na pokračování a další díly svých zavedených značek může spolehnout. 

Čtvrtý film z upíří řady Underworld: Awakening se během svého prvního víkendu v kinech pohodlně umístil na prvním místě s výdělkem přes 25 milionů dolarů. Stalo se tak přesto, že hned na několika místech v USA řádily bouře, jež od návštěvy multiplexů asi leckoho odradily, uvedl Brooks Barnes z deníku New York Times.

Na slušném výdělku Underworld se podepsal i fakt, že v kinech IMAX stály vstupenky podstatně víc. Úspěch snímku si ředitel celosvětové distribuce Sony Rory Bruer vysvětluje jako signál, že se vydařil návrat herečky Kate Beckinsalové, jež účinkovala v prvních dvou dílech, ale ve třetím se neobjevila. "Prostě se z ní nedají spustit oči," citovala Bruera BBC.

Aby si na sebe "noví upíří" vydělali, čeká je ale především zkouška ohněm v evropských kinech. Celý film měl rozpočet okolo 70 milionů dolarů, podstatně víc, než jeho předchůdce Underworld: Rise of the Lycans z roku 2009. Do českých kin vstoupil nový Underworld 19. ledna.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se