Nečekaná zpráva pro všechny fanoušky legendární britské komediální skupiny Monty Python: její zbylí členové se sejdou v novém filmu - frašce ve sci-fi žánru.

Snímek ale bude z větší části animovaný a z Monty Pythonů se tak objeví jen jejich hlasy.

Film Absolutely Anything nebude snímkem Monty Pythonů jako takovým, ale sejdou se v něm klíčoví členové skupiny John Cleese, Michael Palin a Terry Gillian, řekl Terry Jones, který bude film režírovat. Ti propůjčí hlasy klíčovým členům skupiny mimozemšťanů.

Hlas do filmu, který bude kombinovat animaci a živé akce, propůjčí mimo jiné americký komik Robin Williams, připadne mu role mluvícího psa. Producenti se ještě k projektu snaží přilákat dalšího přeživšího člena Monty Pythonů Erika Idleho.

Pythonovská fraška

"Není to film Monty Pythonů, ale rozhodně bude mít jejich vnímání," řekl Jones listu Variety. Natáčení má začít v Británii během nadcházejících měsíců.

Jones spolurežíroval s Gillianem v roce 1974 film Monty Python a Svatý Grál, a v jeho režii byl i Život Briana a Monty Pythonův smysl života.

Film Absolutely Anything je ve stádiu příprav už 20 let, scénář psali Terry Jones se spisovatelem a scenáristou Gavinem Scottem a jde prý o "klasickou frašku".