Šestiletá černá holčička Hushpuppy žije s tatínkem Winkem ve smyšlené jižanské komunitě u řeky Mississippi, a když stoupnou vody, na svět s sebou vynesou starodávné příšery. Tak začíná fantaskní snímek Bestie jižanské divočiny (Beasts of the Southern Wild), který v noci na neděli získal hlavní cenu poroty na festivalu v Sundance.

Debutující režisér Benh Zeitlin se zaměřil především na silné pouto mezi dívkou a otcem, ačkoliv magický realismus filmu jinak nese silné antropologické, folklorické a apokalyptické souvislosti.

Nadpřirozenou, skoro biblickou bouři, která filmu dominuje, nepřímo inspiroval hurikán Katrina. Ten nejvíc řádil právě na jihu USA v okolí Mississippi a jeho důsledky během natáčení poznamenaly i filmaře.

Oba protagonisté snímku žijí ve smyšleném, nuzném městečku Bathtub, které se nachází na nechráněné straně protipovodňových hrází. Když se na začátku filmu rozpoutají nevysvětlitelné apokalyptické jevy, dívka začne být přesvědčená, že je sama způsobila - a do toho onemocní její otec.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se