Snad nikdy nebyla Gogolova komedie Hráči, ukazující skoro metafyzickou dimenzi podvodu, aktuálnější než dnes. Fantasticky propletené tahy trojice podvodníků nutkavě připomínají absurdní příběhy současných "hráčů", "odkláněných" peněz a bájných firem.

Vypointovaná Gogolova "anekdota", rozehraná kolem falešné karetní hry, patří léta k diváckým oporám každého repertoáru. Komedii o tom, jak podvodníka podvedli ještě větší podvodníci, teď nově uvedlo pražské Divadlo v Dlouhé. Aktuálně se hraje také například v Rokoku nebo Slováckém divadle v Uherském Hradišti.

Vzpříčený text

Dlouhá, kde premiéru Hráčů společně s Janem Bornou režíroval Miroslav Hanuš, je jednou z nejúspěšnějších českých scén. Letos sklidila nejvíc nominací na Ceny Alfréda Radoka, a to ve všech hlavních kategoriích. Může se tak po několika letech opět stát "divadlem roku", ale rozhodně ne s inscenací Hráčů.

Navzdory aktuální dramaturgii a všem předpokladům se v Dlouhé text hercům, s nimiž působivost a vtip této komedie přirozeně stojí a padá, nějak vzpříčil.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se