Lewis Alan Reed otevřel oči a uši 2. března 1942 ve velmi poklidné brooklynské čtvrti v New Yorku v židovské středostavovské rodině. Co uslyšel nad kolébkou, nebylo příliš povzbuzující: před necelými čtyřmi měsíci Spojené státy vstoupily do světové války a krátce poté nacisté vyhlásili konečné řešení židovské otázky, tedy likvidaci všech Židů.

A tak se s rodiči odstěhoval na newyorské předměstí, přímo do židovské oblasti Freeport na Long Islandu. Tedy ne že by byl vychováván v rámci ortodoxní víry, naopak, dostalo se mu vychování typického pro americkou střední třídu, leč přesto o něm příbuzní prohlašovali: "To je ale hezkej židovskej chlapeček."

Předloha pro drsné čtení

Jenže nadějný atlet a basketbalista si zhruba tehdy, tedy v polovině padesátých let, pustil "TO" rádio, kde Alan Freed a další pouštěli všechny ty rokenrolové, rockabillyové a rhythmandbluesové nahrávky - neslýchaný, nespoutaný a rebelský zvuk, který hákem probodl srdce mladého teenagera.

Dál už by Reedův život mohl sloužit jako předloha pro hodně drsný román Williama Burroughse či Raymonda Chandlera.

Dosud nedospělého chuligána nechali rodiče kvůli jeho domnělé vzpurnosti a homosexuálnímu chování léčit na psychiatrii, kde byl podroben elektrošokům. "Strčí ti takové něco do krku, aby sis nespolkl jazyk a nasadí ti elektrody na hlavu. Tohle se doporučovalo na zahánění homosexuálních pocitů. Efekt je ten, že ztratíš paměť a stane se z tebe jen tak nic."

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.