Okresní soud v Los Angeles usvědčil bývalou manažerku Leonarda Cohena z obtěžování a porušení soudního zákazu vzájemného styku.
K rozhodnutí došel jen několik hodin poté, co sedmasedmdesátiletý Cohen před soudcem uvedl, že stovky emailů a hlasových zpráv od bývalé manažerky Kelley Lynchové jej obtěžovaly a ubližovaly mu na zdraví.
Pětapadesátileté manažerce, s níž se zpěvák rozešel v roce 2004, nyní hrozí až pět let ve vězení, uvedla agentura AP.
Manažerka posílala i výhružky
Soud se zabýval zprávami, které Lynchová Cohenovi poslala mezi únorem loňského roku až lednem 2012.
Manažerka jej v některých označila za svého nepřítele, v jiných Cohena vydírala či zasypávala obscénnostmi, uvedla zastupující právnička městské rady Sandra Jo Streeterová.
"Není hezké o sobě slyšet vzkazy, jako že ´Cohen bude viset´," uvedl zpěvák ve své žalobě.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





