Okresní soud v Los Angeles usvědčil bývalou manažerku Leonarda Cohena z obtěžování a porušení soudního zákazu vzájemného styku.

K rozhodnutí došel jen několik hodin poté, co sedmasedmdesátiletý Cohen před soudcem uvedl, že stovky emailů a hlasových zpráv od bývalé manažerky Kelley Lynchové jej obtěžovaly a ubližovaly mu na zdraví.

Pětapadesátileté manažerce, s níž se zpěvák rozešel v roce 2004, nyní hrozí až pět let ve vězení, uvedla agentura AP.

Manažerka posílala i výhružky

Soud se zabýval zprávami, které Lynchová Cohenovi poslala mezi únorem loňského roku až lednem 2012.

Manažerka jej v některých označila za svého nepřítele, v jiných Cohena vydírala či zasypávala obscénnostmi, uvedla zastupující právnička městské rady Sandra Jo Streeterová.

"Není hezké o sobě slyšet vzkazy, jako že ´Cohen bude viset´," uvedl zpěvák ve své žalobě.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se