Filmový festival popularizující vědu a její nové objevy začíná v Olomouci v úterý. Téma předem svádí ke kyselému šklebu, festival je ale „školometský“ pouze místem konání – v prostorách Univerzity Palackého.

Chod i atmosféru akce zajišťují místní studenti a učitelé, promítané filmy (většinou) překvapují svěží formou a festival má v rámci ČR možná nejprogresivnější grafický kabát.

Do krytu!

AFO se snaží o prolamování bariéry mezi vědou a veřejností; část programu se proto koná i mimo univerzitní půdu. Ve festivalovém stanu na Horním náměstí si cestou z práce (vždy v 17 hodin) můžete zaskočit „na slovíčko“ s vědci – v rámci neformálních setkání projektu Science Café.

Mainstreamověji naladěné Olomoučany festival láká do kina Metropol na 3D projekce. V té dnešní zahajovací vycení z plátna zuby pravěcí pterosaurové v dokumentu Létající monstra s Davidem Attenboroughem.

A kdo je hodně zvědavý, dostane se i do podzemního krytu civilní obrany, který bude pro veřejnost v rámci kulturní akce zpřístupněn poprvé. Páteční exkurze s profesionálním průvodcem doplní čtveřici filmů z bloku Výchova k atomové válce.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se