Odvážně přepsaného Molierova Misantropa uvedlo Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích v režii Martina Glasera.

Z Paříže do Londýna, ze sedmnáctého do jednadvacátého století a z prostředí francouzského dvora mezi současné umělce a bulvární celebrity přesadil klasickou komedii mravů britský dramatik Martin Crimp.

Molierův bezohledně upřímný misantrop Alcest lidem na potkání říká, co mu na nich vadí. U Crimpa má misantropické rysy dramatik stejného jména, zamilovaný do mladé a úspěšné americké filmové herečky Jennifer, jež je blíženkyní Molierovy bystré kokety Celimeny.

Jennifer obklopuje panoptikum těch, kteří se přiživují na její slávě - agent, divadelní kritik, mizerný herec, bulvární novinářka, učitelka herectví... Alcest jimi otevřeně opovrhuje. Jenny společenskou hru plnou přetvářky vidí, vysmívá se jí, ale účinkuje v ní s neskrývaným potěšením.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.