Časopis Rolling Stone aktualizoval žebříček nejlepších alb všech dob. Do žebříčku 500 alb se dostaly hned tři patřící americkému rapperovi Kanyemu Westovi.

Elitní klub doplnily také dvě nahrávky britské kapely Radiohead.

Westovy fantazie

Aktuální seznam 500 nejlepších alb všech dob vychází především z původního žebříčku z roku 2003 a aktualizovaného v roce 2005.

Nejvíc na nynější aktualizaci "vydělal" West, který do něj pronikl hned se třemi alby. Z nich nejvýš se dostalo Late Registration z roku 2005, i když mu patří "jen" 118. příčka. Dalšími novými položkami Westa v žebříčku jsou The College Dropout (2004) a My Beautiful Dark Twisted Fantasy (2010).

Top 10

10. White Album - The Beatles
9. Blonde on Blonde - Bob Dylan
8. London Calling - The Clash
7. Exile on Main Street - The Rolling Stones
6. What's Going On - Marvin Gaye
5. Rubber Soul - The Beatles
4. Highway 61 Revisited - Bob Dylan
3. Revolver - The Beatles
2. Pet Sounds - The Beach Boys
1. Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band - The Beatles

Celkem bylo do žebříčku nově zařazeno 30 alb, a to na úkor "méně zásadních" desek hojně zastoupených umělců, jako jsou The Beach Boys (album Sunflower), David Bowie (Changesone), Elton John (Elton John) a Madonna (Music).

Z přidání svých alb se mohou těšit skupiny Radiohead, Arcade Fire nebo Arctic Monkeys. Nově je v žebříčku také Jay-Z se svým "černým" albem, Lil Wayne s kolekcí Tha Carter III a Amy Winehouseová s Back to Black.

Beatles a ti další

Nová alba mají v žebříčku rovněž osobnosti, jako jsou Bruce Springsteen a Bob Dylan.

V první desítce jsou i nadále hned čtyřikrát zastoupeni The Beatles, jejichž album Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band je v čele žebříčku.

Kolem jeho podoby se mezi hudebními publicisty rozpoutala vášnivá debata. "Lidé se nad těmito žebříčky 'nej' rádi rozčilují. Jeho sestavování byla opravdu velká legrace," řekl šéfeditor magazínu Christian Hoard.

Arctic Monkeys - Black Treacle (2012)

Arctic Monkeys - Black Treacle

Arcade Fire - Suburbs (2010)

Arcade Fire - The Suburbs

Arctic Monkeys - Black Treacle

Arcade Fire - The Suburbs

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist