Satirický večer o "blonďaté bestii", který uvádí A Studio Rubín, rozšíří tvůrci o novou kauzu poslance ČSSD a středočeského hejtmana Davida Ratha, kterého policie obvinila z poškozování zájmů Evropské unie, podplácení či přijetí úplatku.

Stěhování do většího

Vzhledem k mimořádnému zájmu přestěhují tvůrci inscenaci do Baráčnické rychty na Malé Straně. Chtějí tam založit novou tradici politického kabaretu, poprvé se bude hrát 29. a 30. května.

"Už dříve jsem sliboval, že tento večer budu aktualizovat podle politické situace. A tak nyní k němu přibude tato nejnovější kauza," uvedl režisér Tomáš Svoboda. Zvýrazní i tu její část, kdy si Rath údajně odnášel v pondělí večer vyšší finanční obnos v krabici.

"Je zajímavé, že i dnes, kdy existují různé tajemné firmy a spousta daňových rájů, přes které se dají vyprat peníze, pořád existuje zlatá česká tradice - totiž od bot krabice," upozornil režisér na možné motto nového představení. Chce, aby Davida Ratha ztvárnila herečka Bára Poláková.

Rathovu kauzu tvůrci kabaretu Blonďatá bestie vrací úder zatím jen volně zakomponují jako glosu do představení, které se uskuteční 16. května v Rubínu. "Až koncem měsíce se však naplno zvýrazní v novém večeru v Baráčnické rychtě. Budeme sbírat materiál a do té doby to stihneme nastudovat," dodal Svoboda.