Filmový debut umělecké skupiny Rafani nazvaný 31 konců/31 začátků je experimentem, u kterého je obtížné najít hlavní téma. Mluví se v něm hodně o Praze, alternativní kultuře, anarchii nebo také o štěstí.

Přitažlivost snímku, oceněného loni na festivalu v Jihlavě, spočívá hlavně v tom, že je absolutně nekonvenční. A také, že je snadno dostupný - ode dneška si jej zdarma ke stažení nabízí portál DAfilms.com.

Jak dostávat filmy k divákům

V českých poměrech bezkonkurenční internetová databáze s mezinárodním propojením však obyčejně bezplatná není. Každý z jejích titulů lze mít za tři různé ceny, záleží na formátu. Nejlevnější - často za euro - je ke zhlédnutí on-line, následuje AVI a nejdražší je formát DVD za tři až pět eur.

Podobně jako Rafani byl letos několik týdnů zdarma nabízen snímek o Arnoštu Lustigovi Devět životů. Bez poplatků si jej zájemci mohli stáhnout v únoru, tedy na první výročí spisovatelova úmrtí. Devět životů si tehdy stáhlo téměř deset tisíc lidí, sledovanost byla pravděpodobně podstatně vyšší. To je na český dokument velmi dobrá statistika. Obvykle si dokumenty umístěné na DAFilms.com stáhne několik stovek zájemců.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se