S Miroslavem Ondříčkem, ale bez Miloše Formana. Tak byla promítnuta na festivalu v Karlových Varech zrestaurovaná verze komedie Hoří, má panenko z roku 1967.

Kameraman Ondříček ji přitom na velkém plátně viděl poprvé v životě. Když měla premiéru v Československu, byl zrovna pracovně v zahraničí. Ondříček přitom restaurátorskému týmu radil. Hlavně v tom, jak oživit přesně jeho barevnou vizi filmu, které dominovaly teplé, zemité barvy. Osmdesátiletý Forman zůstal doma v Connecticutu, podle jeho ženy už nerad cestuje. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se