Jaký Lou Reed? Je snad řeč o tom chlapíkovi z Velvet Underground, kdysi podstatné kapely, jejíž někdejší frontman poslední roky podniká samé pochybné záležitosti? Před dnešním koncertem v pražském Divadle Archa se doporučuje malé osvěžení paměti.

Nejprve tu bylo katastrofální turné s headlinery festivalu Lollapalooza v roce 2009, kde Lou Reed představoval jakousi legendu mezi mladými a sdílel pódium s Beastie Boys, Animal Collective, kapelou Jane's Addiction nebo Snoop Doggem. Reed tu vypadal a také se choval úměrně ke svému věku, takže očividně zapomenuté texty musel například číst z nápovědních obrazovek - a to i v případě klasických hitů typu Sweet Jane.

Zkažený večer

"Bylo to příšerné," tvrdí hudební kritik Jeff Niesel, který vystoupení zažil v Clevelandu. "Reed zpíval úděsně a zdálo se, že hudba ani publikum jej v nejmenším nezajímají."

Písně se zdály nekonečné - například osmnáctiminutová Paranoia Key of E - a muzikanti je dál natahovali zbytečnými předehrami a dohrami plnými ruchů a kytarových vazeb. Po koncertě v Chicagu si většina návštěvníků ťukala na čelo a ptala se, proč jim chtěl Lou Reed mermomocí zkazit večer.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se