V dálce zasněžené horské vršky, na jihu Pacifik a všude kolem panenská příroda. Když filmový režisér James Cameron nakoupil 2500 akrů pozemků kolem jezera Pounui, ne náhodou se kraji na Novém Zélandu začalo přezdívat "skutečná Pandora".

Okolní příroda totiž ze všeho nejvíc připomíná právě sci-fi planetu, na níž se odehrával nedávný kasovní trhák Avatar. Cameron se k němu hodlá v dalších letech vrátit s druhým a třetím dílem filmu.

Zatím režisér zůstává v kalifornské Santa Barbaře, kde dodělává scénáře druhého a třetího dílu. Na podzim se ale chce přestěhovat do svého nového domova, kde si možná zažádá i o občanství, informoval deník New York Times.

Úhoři jako inspirace

Stejně jako na Pandoře je i okolí Pounui proslulé nedotčenou přírodou. V jezeře například žijí úhoři, kteří se posléze třou na nedalekém ostrově Tonga. "Už se nemůžu dočkat, až si nasadím skafandr a půjdu se na ně podívat zblízka," tvrdí Cameron, kterého pozemky přišly na odhadovaných šestnáct milionu dolarů.

Hodlá tu načerpat inspiraci pro další díly velkofilmu Avatar. Poté, co se z jeho prvního dílu v roce 2009 stal nejvýdělečnější snímek všech dob, si distributor 20th Century Fox objednal pokračování. Filmy Avatar 2 a Avatar 3 by se měly natáčet právě na Novém Zélandu. Tamní tiskové agentury začaly spekulovat už i o případném čtvrtém dílu.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se