Americký zpěvák Bob Dylan rozhovory nedává už několik desetiletí, ale kvůli svému nadcházejícímu studiovému albu Bouře (Tempest) udělal výjimku. Dvoustránkové interview vyjde šesnáctého srpna v novém čísle časopisu Rolling Stone.

"Původně jsem chtěl natočit náboženskou desku," říká v rozhovoru Dylan. "Neměl jsem ale dost písní o víře. Chtěl jsem to tematicky rozdělit a psát o konkrétních duchovních tématech. Jenže aby se takových písní napsalo deset, to vyžaduje mnohem více soustředění než album, které mi nakonec vyrostlo pod rukama."

Od všeho trochu

A proto Dylan své nové dílo označuje za desku, kde "je od všeho trochu a člověk musí doufat, že to celé dává smysl." Album se natáčelo v losangeleských studiích Jackson Browne a účinkuje na něm celá Dylanova současná kapela: dlouholetý basista Tony Garnier, bubeník George G. Receli, steel kytarista Donnie Herron, kytarista Stu Kimball i nedávný navrátilec Charlie Sexton.

Jediným hostem je tu akordeonista, houslista a kytarista David Hidalgo (z mexických Los Lobos), kterého již Dylan využil na svých dvou předchozích albech.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se