Hasta la vista!

Belgická novinka se španělským názvem Hasta la vista!, která začátkem července získala diváckou cenu na festivalu v Karlových Varech, vstoupí do distribuce 4. října.

Tragikomedie vypráví příběh tří kamarádů, kteří by po dvacítce chtěli konečně zažít sex - v cestě jim ovšem stojí těžké zdravotní překážky. Jeden je nevidomý, druhý ochrnutý a třetí jezdí na vozíku.

Dva nula

Zaujala i dokumentární novinka Pavla Abraháma a Tomáše Bojara Dva nula, která se v kinech objeví od 25. října. Vznikla na derby Sparty a Slavie. Více než dvě desítky kamer přitom nemířily na hřiště, ale do hlediště.

Diváci mohou sledovat svérázné pořadatele, sázkaře, ranaře z ochranky, dámy ve VIP sekci, televizní komentátory či zmatené italské turisty.

Obchod pro sebevrahy

Film vykresluje až postapokalyptický svět, v němž lidé přišli o veškerou chuť žít a jejich jedinou touhou je mít už to co nejdříve za sebou. V tomto prostředí se dobře daří krámku, kde jsou k mání pistole, provazy i mnohá netradiční náčiní.

Francouzský režisér Patrice Leconte se poprvé vydal na pole celovečerní animace, film bude mít premiéru 8. listopadu.

Láska v hrobě

Dokument Láska v hrobě se zaměřil na bezdomovce, žijící na zrušeném hřbitově ve Strašnicích. Sleduje Janu a Jana, jejichž soužití je místy až fascinující, zároveň se však nese v tragickém tónu sebedestrukční spirály.

Film jde od kin na konci listopadu.