V nepřehlédnutelnou postavu už nejen alternativní scény se za poslední dekádu vypracovala zpívající cellistka Dorota Barová. Původem severomoravská dívka s polskými kořeny, které jsou v její hudbě dodnes patrné, zaujala poprvé v Brně coby polovička dua Tara Fuki (s cellistkou Andreou Konstankiewicz).

Posléze se ale Barová přesunula do Prahy, stal se z ní šestý člen přední české jazzové kapely Vertigo a záhy nato přišlo angažmá v dalších kapelách. Například v duu Kuzmich Orchestra kytarista Josefa Ostřanského či působení v kapelách Tellemark a Baterky.

Dnes v pražské Arše a zítra v brněnské Flédě proběhne velká oslava “deseti let s Barovou”, kterou u příležitosti vydání profilového alba uspořádalo vydavatelství Indies. "Ta deska je jako deník mých posledních deseti let," říká Barová.

HN: Vertigo je kapela, která před vaším nástupem semlela i Lenku Dusilovou. Jak jste to vydržela?

Pro mě to byl také šok. Přišla jsem z alternativní scény a s jazzem jsem se setkala nanejvýš párkrát v životě. Byla jsem zvyklá na jiný druh hudby i jinou práci. Takže několik prvních nocí jsem doslova prořvala do polštáře, že tohle nezvládnu.

HN: Hodně vám zatápěl tehdejší kapelník, pianista Vojtěch Procházka?

Odmítal třeba pochopit, že když mi v notách přinese dvě řádky zápisu pro zpěv a cello, že to napoprvé nezahraju. Takže jsem kluky zpočátku věčně posílala na cigáro. Vojtu jsem kvůli takovýmhle drobnostem zároveň milovala a nenáviděla. Hlavně v začátcích, kdy se mi třeba zdálo, že se koncert vydařil a jak si konečně začínáme rozumět. A pak přišel Vojta a prohlásil: “Bylo to hezké, ale už dvakrát jsi hrála totéž. Už to nehraj!”

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.