S opatrnými, ale spíše pozitivními recenzemi se v britských a amerických listech setkal román The Casual Vacancy (Prázdné místo), který je první knihou J.K. Rowlingové pro dospělé. Začala se prodávat ve čtvrtek ráno.

Deník The Guardian napsal, že "celkem vzato je to solidní, tradiční a odhodlaně konvenční anglický román". Román situovaný v "pěkném městečku Pagford" je studií provinčního života se spoustou postav a mnoha vzájemně se proplétajícími dějovými liniemi a je inspirován Elizabeth Gaskellovou a George Eliotovou, píše kritik listu, který se stejně jako ostatní recenzenti nezdržel odkazů na Harryho Pottera, kterým se Rowlingová proslavila.

Jedinou zjevnou paralelou s knihami o Potterovi podle něj je, že je také prodchnut silným odporem ke zlým, nesympatickým a malicherným lidem. Obyvatelé Pagfordu - obchodníci, slídilové, čtenáři (konzervativního bulváru) Daily Mailu - jsou většinou ohavní mudlové, realističtější verze Dursleyových, příšerné rodiny, která držela Harryho Pottera pod schody.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se