I v dnešní době počítačů může akční hrdina vítězit ve stylu Sedmi statečných. Poslední ránu totiž James Bond v novém pokračování dvounulové ságy Skyfall zasadí vrhem nože, za jaký by se nemusel stydět ani populární Britt ze známého amerického westernu. Alespoň trochu zkušenějšího diváka to nemůže zmást.
Jelikož Skyfall začíná honičkou na střechách vagonů jedoucího vlaku, je jasné, že od tohoto filmu se můžeme dočkat odkazu na cokoli. Třeba na Harryho Pottera nebo Seana Conneryho, záleží jen na diváckém postřehu.
To jsou ale jen ornamenty na jinak tradičně lineárním ději, jehož zákruty se vedou většinou jen s tím, jak hlavní padouch vodí hrdinu po zeměkouli. Takové cestování ostatně od Bonda čekáme a chceme se s ním samozřejmě podívat i do Londýna. Což je město, s jehož proměnami by se dnes měl seznámit každý, kdo chce pochopit, jak je možné jít s dobou a přitom nezapomenout na vlastní kořeny.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







