Společnost Walt Disney Company se v úterý večer postarala o hollywoodské překvapení roku, když oznámila, že za 4,05 miliardy dolarů (cca 78 miliard korun) odkoupí filmové studio Lucasfilm Ltd. To doposud vlastnil producent a režisér George Lucas, duchovní otec ságy Hvězdné války.

Pro fanoušky je ale důležitější to, co už od osmašedesátiletého filmaře snad nikdo nečekal. Lucas totiž svolil, aby vznikla další trilogie Hvězdných válek. Sám bude při jejím vzniku sloužit jako konzultant, sedmá epizoda přijde do kin v roce 2015. Epizody VIII, IX a další filmy mají následovat v pravidelných dvouletých až tříletých intervalech.

Využijeme postavy

"Naším cílem je, abychom do kin každé dva nebo tři roky pouštěli nový film ze ságy Star Wars," uvedl předseda Walt Disney Company Robert A. Iger. Nová trilogie už do distribuce zamíří pod hlavičkou Disney-Lucasfilm.

Podle Disneyho se fanoušci nemají čeho obávat. "V minulosti jsme mnohokrát dokázali, že umíme docenit význam ikonických postav a využít je tak, aby dávaly smysl," dodává Iger.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se