Úterní zpráva o tom, že Walt Disney Company odkoupila studio Lucasfilm společně se značkou Hvězdné války, spustila lavinu reakcí i názorů.

Kromě hollywoodských kritiků, fanoušků či náhodných celebrit se k věci vyjadřili i lidé úzce spjatí se ságou Star Wars. Citáty pochází z agentur AP a Reuters, serveru Deadline.com, společenské sítě Twitter a rozhovorů na serveru Youtube.com.

Reakce:
George Lucas
producent a autor Hvězdných válek

Vždycky jsem tvrdil, že už další Star Wars nenatočím, a vlastně je to pravda. Mám ale napsané náměty Epizod VII, VIII a IX i několika dalších filmů. A samozřejmě existují i hromady knih a komiksů. Celou tuhle truhlu s poklady jsem tedy předal nové šéfce Lucasfilmu Kathleen Kennedyové a věřím, že z ní udělá skvělé filmy.

Dělám to proto, aby Hvězdné války žily dál, aby si jich fanoušci mohli užít i v budoucnosti. Je to obrovský svět a stále v něm dřímá spousta příběhů. Ze mě teď už bude jenom fanoušek. Na což se docela těším.

Mark Hamill
herec (Luke Skywalker)

Vloni v létě si nás George pozval na oběd i s Carrie Fisher a řekl nám, že chce udělat Epizody 7, 8, a 9 a že je přenechá Kathleen Kennedyové. Netušil jsem samozřejmě, že prodá firmu Disneymu, a nevím, co si o tom myslet. I když je fakt, že s Marvelem a Pixarem zachází Disney docela slušně.

Ale každopádně mám pocit, že George je v dobrém rozpoložení, že je veselý, a to je hlavní. Když jsme natáčeli původní trilogii Hvězdných válek, Carrie Fisher, Harrison Ford a já jsme se ho pořád snažili rozveselit, poněvadž on byl neustále zasmušilý a nespokojený a posedlý každým detailem.

Ewan McGregor
herec (Obi-Wan Kenobi)

Blahopřeji Georgi Lucasovi a přeji hodně štěstí s tím, co nás čeká dál. Jestlipak budou pro Epizodu VII potřebovat hologram Obi-Wana Kenobiho?

 

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se