Většina lidí, kteří často létají letadlem, už nevěnuje pozornost letuškám a bezpečnostnímu instruktážnímu videu promítanému na začátku letu. Ale letecká společnost Air New Zealand je rozhodně přiměje zvednout hlavu a sledovat, co se na obrazovce děje.

Před nadcházející premiérou filmu Hobit totiž natočila instruktážní video, které se filmovou předlohou inspirovalo. Na palubě jednoho letadla se tak sešla velmi různorodá skupina cestujících ze všech koutů Středozemě.

Ve čtyřminutové nahrávce, která jen za první den poté, co se objevila na internetovém serveru YouTube, nasbírala téměř dva miliony shlédnutí, vystupuje nejen Glum, ale i režisér Peter Jackson. Samotné aerolinky se ve videu označují za "leteckou společnost Středozemě" a palubní personál vystupuje v kostýmech jednotlivých filmových postav.

Vedle trpaslíků a elfů si zde poslušně zapíná pásy a deaktivuje svůj mobilní telefon pán nazgůlů, Hobiti si opakují Mordorská slovíčka, Gandalf sedí v pilotní kabině a Galadriel vysvětluje pasažérům, jak si správně nasadit kyslíkovou masku a kde najdou samonafukovací záchranné vesty.

Malé roličky si zahráli i dva z pravnuků britského spisovatele J.R.R. Tolkiena, autora Hobita i trilogie Pán prstenů. Rozpoznatelnější z nich je Royd Tolkien, který má v nahrávce protézy. Velké a chlupaté, pochopitelně.

Společnost Air New Zealand sklízí se svou "hobití" marketingovou kampaní značný úspěch a chystá se do ní dále investovat. Na Zéland se proto v dohledné době bude létat s fantasy personálem.

The Hobbit Air New Zealand Flights An Unexpected Briefing

The Hobbit Air New Zealand Flights An Unexpected Briefing