Jsou dva způsoby, jak tu zprávu podat. Komu se nelíbí, že nová trilogie filmových Hvězdných válek vzniká pod hlavičkou Disneyho, může posměšně konstatovat, že scénář Epizody VII píše autor Příběhu hraček 3 a že zkáza je tudíž dokonána.

Jenže scenárista Michael Arndt, jehož Lucasfilm nyní oficiálně potvrdil coby autora scénáře Epizody VII, především dostal Oscara za svůj scénář k nezávislému filmu Malá Miss Sunshine. 

"Zahájili jsme preprodukční fázy Epizody VII, jejíž scénář napíše oscarový scenárista Michael Arndt. Kvůli příběhu již nějaký čas navštěvuje producentku Kathleen Kennedyovou a tvůrčího konzultanta George Lucase," potvrdily oficiální stránky StarWars.com.

Neporušovat pravidla

Na stejném místě se objevila také druhá část video-blogu, v němž nad novou trilogií debatují právě Kennedyová s Lucasem. "Jako tvůrčí konzultant budu dohlížet na to, aby plamen Star Wars nezhasnul," vysvětluje ve videu Lucas.

"Budu stát poblíž pro případ, že by se se mnou někdo chtěl poradit. Rád bych také dohlédl na to, aby scénář fungoval, protože v námětu je spousta prázdných míst. Takže má role nebude o moc jiná než u Epizod V a VI, kde jsem také především dohlížel na to, aby se neporušovala pravidla," dodává.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se