Hostitel (česká premiéra 11. dubna)

Invaze lupičů těl, nesčetněkrát remakeovaná sci-fi klasika z padesátých let, se dočká romantické parafráze. Ve filmu Hostitel se podíváme do budoucnosti, v níž většinu lidí ovládají mimozemské duše - svobodomyslných výjimek je jen pár.

Dvacetiletá Melanie Stryderová je zpočátku jednou z nich a užívá si romance s dalším pozemšťanem. Když i do těla Melanie vstoupí duše vetřelce, síla její vůle zabrání tomu, aby jen pasivně podlehla kontrole. Dojde k symbióze, jež by mohla vést až k osvobození všech ostatních lidí.

Hostitel vychází ze stejnojmenného sci-fi románu, který vydala Stephenie Meyerová v roce 2008 po dopsání Twilight ságy. Adaptuje ji režisér civilizační sci-fi Vyměřený čas (2011) Andrew Niccol a hlavní roli ztvární Saoirse Ronanová, představitelka dospívající dívky se schopnostmi vojáka ve filmu Hanna (2011).

Nevědomí (česká premiéra 18. dubna)

Voják s tváří Toma Cruise sestupuje pravidelně z nebeských výšin, aby čistil válkou poničenou Zemi od pozůstatků mimozemské rasy a hledal tu životadárné zdroje, jež by umožnily návrat lidstva na rodnou planetu. Jednoho dne ovšem učiní objev, který dost možná znamená, že všechno, co ví o svém úkolu a vlastně i o sobě, neplatí.

Film na motivy doposud nevydaného komiksu je jediným projektem Toma Cruise, který se v roce 2013 dočká premiéry. Režisér high-tech sci-fi Tron: Legacy (2010) Joseph Kosinski dále obsadil Morgana Freemana nebo Olgu Kurylenkovou.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se