O Michaelu Connellym se mluví jako o Chandlerovi 21. století. Jeho detektivní romány se sice drží v mezích žánru, vytčených klasickými vzory, zároveň ale dokazují, že detektivní forma se stále rozvíjí a větví, žije s dobou a je schopna o ní rafinovaně vypovídat.

Právě takovým důkazem je i Connellyho zatím poslední do češtiny přeložený román Pád.

Zápletka je prostá: detektiv Harry Bosch, člen oddělení losangeleské policie vyšetřujícího neuzavřené případy, se snaží přijít na kloub záhadnému zmatku. Podle analýzy DNA by měl být pachatelem staré nevyřešené vraždy násilník, jemuž tehdy bylo osm let. Stal se nějaký omyl v laboratoři, anebo byly stopy zfalšovány? A současně je Bosch z nejvyšších míst pověřen vyšetřováním sebevraždy či vraždy syna městského radního.

Ukáže se, že oba případy spolu souvisejí a odkazují k machinacím, na nichž se společně podílí radnice i policie. Harry Bosch případ rozplete. Ovšem zdá se, že se stal obětí složité hry, v níž byl pouhou figurkou. Odměněn je tím, že nemusí odejít na penzi a může další čtyři roky pracovat v instituci, jež má "pomáhat a chránit", ač už dávno není jasné, komu vlastně pomáhá a koho chrání.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se