Malíř Pavel Brázda neztratil ani v šestaosmdesáti letech nic ze své undergroundové divokosti a překypující nápaditosti. I když vystavuje na místě z nejctihodnějších – v Obecním domě v Praze, kde si ovšem polovinu produkce platí sám – neustoupil například ze svého šíleného stylu instalace: obrazy ve skupinkách namáčknuté jeden na druhý věší od podlahy až po strop.

Secesní sál tak svou Lidskou komedií proměnil v ohromující scenerii groteskních výjevů, která parafrázuje chrám přeplněný sakrálním uměním. Také Brázda – byť přesvědčený ateista – nechce nic menšího než zachytit zápasy i cesty spásy lidské duše.

Druhou malířovou troufalostí, kterou mu ovšem početní sběratelé rádi tolerují, je fakt, že za umělecká díla rovnocenná malbám už léta považuje počítačové tisky. "Své nápady si kreslí, dělá si poznámky. Ty naskenuje a dál v počítači zpracovává, barví a nechává tisknout na plátno," popisuje jeho styl kurátorka Lucie Šiklová a dodává: "Pavel Brázda má velký přetlak nápadů, glos. Všechny by už dneska nenamaloval, nejsou síly. Proto si našel tenhle způsob, který mu velmi vyhovuje."

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.