Společenské sítě a média mění to, jak vnímáme svět a jak s ním komunikujeme, a v umění to nemůže být jinak. S takovou myšlenkou přijela skupina Ztohoven minulý víkend do Londýna na debatu o společensko-politickém rozměru současného umění v galerii Tate Modern.

Ztohoven se tak po Jiřím Kovandovi a Kateřině Šedé stali teprve třetími Čechy, kteří dostali příležitost se v přední světové galerii současného umění představit. Členové skupiny sice jen mluvili, v případě Ztohoven to ale ani jinak nešlo.

Skupina de facto nemá co vystavovat, protože operuje jen ve veřejném prostoru – ať už je to prostor reálný (na ulici), virtuální (takzvaný reklamní prostor), mediální či v případě poslední akce Morální reforma takzvaný veřejný prostor telekomunikace a politiky.

Devět členů skupiny Ztohoven přijelo do Londýna přímo na pozvání Tate Modern. Svůj pobyt si ale protáhli a s podporou Českého centra pak v galerii Red Gallery v módní čtvrti Shoreditch uvedli svůj film Občan K na premiéře pro zhruba sto dvacet diváků.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se