Společenské sítě a média mění to, jak vnímáme svět a jak s ním komunikujeme, a v umění to nemůže být jinak. S takovou myšlenkou přijela skupina Ztohoven minulý víkend do Londýna na debatu o společensko-politickém rozměru současného umění v galerii Tate Modern.

Ztohoven se tak po Jiřím Kovandovi a Kateřině Šedé stali teprve třetími Čechy, kteří dostali příležitost se v přední světové galerii současného umění představit. Členové skupiny sice jen mluvili, v případě Ztohoven to ale ani jinak nešlo.

Skupina de facto nemá co vystavovat, protože operuje jen ve veřejném prostoru – ať už je to prostor reálný (na ulici), virtuální (takzvaný reklamní prostor), mediální či v případě poslední akce Morální reforma takzvaný veřejný prostor telekomunikace a politiky.

Devět členů skupiny Ztohoven přijelo do Londýna přímo na pozvání Tate Modern. Svůj pobyt si ale protáhli a s podporou Českého centra pak v galerii Red Gallery v módní čtvrti Shoreditch uvedli svůj film Občan K na premiéře pro zhruba sto dvacet diváků.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.