Po roce Hollywood vyrobil propadák srovnatelný s Johnem Carterem. Velkorozpočtová fantasy Jack a obři utržila za první víkend v severoamerických kinech 28 milionů dolarů a přispěla k tomu, že oproti stejnému loňskému období poklesl výnos z prodeje lístků o 39 procent. Během prvních měsíců roku 2013 klesly tržby o osm procent oproti začátku loňského roku, diváků přišlo o devět procent méně.

Jak může být 550 milionů korun za tři dny zklamáním? Produkce a distribuce filmu, který chtěl pohádku Jack a fazole změnit v epickou fantasy, stála studia Warner Bros., New Line Cinema a Legendary Pictures dohromady 190 milionů dolarů.

Podle hollywoodských analytiků však dalších 100 milionů dolarů padlo na marketing, kam spadají reklamy v médiích, trailery, televizní spoty, výroba plakátů a jiných propagačních materiálů.

Jak na věc

Obří digitální 3D film režiséra Bryana Singera (X-Men, Valkýra) tedy celkem spořádal bezmála 300 milionů dolarů, asi šest miliard korun. Pro srovnání - taková suma by zaplatila například 85 českých kriminálek Ve stínu. Film, který získal devět Českých lvů, stál 71 milionů korun.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se