Právě probíhající stávka členů Sanfranciského symfonického orchestru ukazuje, že svět klasické hudby se ve Spojených státech dostal do krize. Není náhodou, že v posledních dvou letech stávkovali také členové orchestrů v Chicagu nebo v Atlantě, tvrdí deník Wall Street Journal.

Upozorňuje, že členové orchestrů se dlouhodobě cítí nedoceněni a  požadují vyšší mdzy. Manažeři ansámblů však musí rok od roku platit vyšší náklady a pronájmy, takže peníze navíc nemají, a nadto přicházejí o soukromé dárce. Ppeníze na vyšší honoráře nelze získat ani ze vstupenek – Američanů totiž na klasickou hudbu chodí rok od roku méně.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se