Právě probíhající stávka členů Sanfranciského symfonického orchestru ukazuje, že svět klasické hudby se ve Spojených státech dostal do krize. Není náhodou, že v posledních dvou letech stávkovali také členové orchestrů v Chicagu nebo v Atlantě, tvrdí deník Wall Street Journal.
Upozorňuje, že členové orchestrů se dlouhodobě cítí nedoceněni a požadují vyšší mdzy. Manažeři ansámblů však musí rok od roku platit vyšší náklady a pronájmy, takže peníze navíc nemají, a nadto přicházejí o soukromé dárce. Ppeníze na vyšší honoráře nelze získat ani ze vstupenek – Američanů totiž na klasickou hudbu chodí rok od roku méně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







