Spojené státy za sebou mají víkend prodloužený svátkem Memorial Day, během kterého si připomínají svoje padlé vojáky. Pro filmový průmysl to znamená, že lidé mají víc času na návštěvu kina, a tomu se také přizpůsobuje nasazení očekávaných hitů. Letos z toho byl rekord, co se týče celkové sumy utracené za lístky během jednoho víkendu. Ta se vyšplhala na 314 milionů dolarů.

Zatímco v minulých letech svátečnímu víkendu dominovaly snímky Indiana Jones a Království křišťálové lebky, Piráti z Karibiku: Na konci světa nebo pokračování Jurského parku, letos hřměly v sálech motory silných aut. Nejlepší start v historii pro studio Universal zaznamenal film Rychle a zběsile 6, který od pátku do pondělí utržil 120 milionů dolarů.

Ani dvanáct let po prvním filmu, v němž proti sobě závodili Vin Diesel a Paul Walker, neztrácí série komerční lesk. Také proto, že oba jmenovaní u série vydrželi, v posledních dvou dílech je navíc doplnil bývalý wrestler Dwayne Johnson známý pod přezdívkou The Rock. Vrátila se také Michelle Rodriguezová, jejíž postava vstala z mrtvých.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se